"Opowieść wigilijna"

Jesteś tu: » Strona główna » "Opowieść wigilijna"

"Opowieść wigilijna"

8 stycznia 2018 r. odbyła się wycieczka szkolna do wrocławskiego Impartu na przedstawienie pt: „Opowieść wigilijna” w wykonaniu zespołu z Teatru Dramatycznego w Bielsku-Białej. Uczestniczyły w niej klasy 5-7 szkoły podstawowej. Opiekunkami wycieczki były: p. Anna Sandecka-Wasiak, p. Barbara Michna-Komaruk oraz p. Ilona Ligas.

Relację ze spektaklu napisały Kamila Żygadło i Marysia Stangret:

Kamila:

Spektakl opowiadał o życiu mężczyzny Ebenezera Scrooge’a, który od wielu lat nie obchodził Świąt Bożego Narodzenia. Wynikało to z jego przykrej przeszłości. Był on również bardzo skąpy i obojętny na ludzkie cierpienie. Prowadził własną działalność wraz z pomocnikiem -  Bobem Cratchitem, którego również nie darzył wielką sympatią.

Wigilijnej nocy nawiedził go jego były przyjaciel w postaci ducha z zamiarem ostrzeżenia go przed skutkami złego postępowania. Ebenezer nie mógł uwierzyć w to, iż to nie jest sen. Wtem duch odszedł i przepowiedział, że następnej nocy, nawiedzi go kolejna zjawa. Tak też się stało. Zjawił się kolejny duch z przestrogą dla niego. Po kilku dniach Ebenezer Scrooge zrozumiał to, co przekazały mu duchy i postanowił zmienić swoje postępowanie.     

Podczas spektaklu uwagę  przyciągały nieszablonowa scenografia oraz bardzo wyszukane stroje z epoki. Dużą rolę w przedstawieniu pełniły również efekty dźwiękowe, a także oświetlenie. Uważam, iż spektakl był poruszający i budzący wiele pozytywnych emocji. Myślę, że przedstawienie było godne obejrzenia.

 

Marysia:

Było to wspaniałe widowisko z bardzo dobrze przemyślaną scenografią i kostiumami oraz dobrą grą aktorów, którzy zaprezentowali ciekawą interpretację tego tematu. Tematyka poruszona podczas spektaklu jest ponadczasowa i wskazuje, że warto zmienić swoje życie, aby pozyskać przyjaciół oraz miłość i szacunek ludzi. Spektakl spodobał się publiczności, na co wskazywały gromkie brawa, jakie otrzymał. Z niecierpliwością oczekujemy na następny wyjazd do teatru.