Igrzyska kreatywności

Jesteś tu: » Strona główna » Igrzyska kreatywności

Igrzyska kreatywności

Igrzyska kreatywności-  pod takim hasłem były realizowane od 22 do 26 stycznia ferie zimowe pod patronatem p. Henryka Kuriaty -Wójta Gminy Jordanów Śląski. Zajęcia na terenie szkoły prowadziły  nauczycielki PSP- p. Katarzyna Kozłowska i p. Joanna Partyka. Każdy dzień miał swój temat przewodni: poniedziałek - Poznajmy się, wtorek - Aktorstwo mam w sobie, środa - Kraina kolorów, czwartek- Rusz głową, piątek – Wielka przygoda.

Uczestnikami zimowego wypoczynku były dzieci od pięciu do jedenastu lat. Prowadzące przygotowały bogatą ofertę zajęć. Dzieci mogły skorzystać z warsztatów plastycznych, zajęć ruchowych, komputerowych, teatralnych itp. Pisały własne programy komputerowe w środowisku Baltie, tworzyły prezentację multimedialną na temat sportów zimowych. Podczas zajęć teatralnych opracowały samodzielnie parodię reklamy np.: amol na kaszel, super zabawka i ciastkarnia „Mniam”.  Pracowały metodą edukacji przez ruch, poznały nowe techniki plastyczne – scrabooking. Przygotowały prezent dla dziadka i dekoracje do swoich pokoi. Codziennie brały udział w zajęciach sportowych. Dużo radości przyniosły im zabawy z chustą animacyjną Klanzy,  integracyjne, quizy,  i zabawy spontaniczne.

Dziękujemy p. W. Majce- Stangret i p. M. Feszczuk za wsparcie w organizacji wypoczynku dla dzieci z naszej placówki.