Jesteś tu: » Strona główna » Historia szkoły
  • 60-lecie PSP w Jordanowie Śląskim

W dniu 22 października 2006 r. miała miejsce uroczystość 60-lecia Publicznej Szkoły Podstawowej w Jordanowie Śl. W ramach obchodów odbyło się poświęcenie i nadanie szkole sztandaru.

Pierwsza część przebiegała w Kościele Parafialnym pod wezwaniem Św. Stanisława Biskupa i Męczennika w Jordanowie Śl. W czasie mszy św. koncelebrowanej przez księdza proboszcza Telesfora Ordakowskiego i księdza Rafała Kasprzaka w obecności całej społeczności szkolnej, władz gminy, zaproszonych gości i miejscowej ludności odbyło się poświęcenie sztandaru.

Po mszy św. sztandar został przeprowadzony w asyście zaproszonych pocztów sztandarowych, policji, straży pożarnej i pochodu uczestników do szkoły. W hali sportowej w obecności tłumnie zgromadzonej publiczności odbyło się uroczyste nadanie praw do posiadania sztandaru przez Wójta Gminy Jordanów Śl. pana Krzysztofa Iwanków. W ceremonii brali udział fundatorzy sztandaru, którzy symbolicznie wbili gwoździe w drzewiec. Następnym punktem było przekazanie sztandaru przez panią dyrektor szkoły Wiolettę Majkę Stangret przedstawicielom uczniów, którzy złożyli uroczyste ślubowanie. Po zakończeniu części oficjalnej odbyło się przedstawienie w wykonaniu uczniów, które w kolejnych scenach ukazywało historię szkoły opartą na oryginalnych kronikach. Występy uczniów wzbudziły duże emocje wśród publiczności, która nagrodziła aktorów gromkimi brawami.  Równie dużym zainteresowaniem cieszył się występ nauczycieli.

Na zakończenie wszyscy goście spotkali się przy kawie, aby powspominać czas spędzony w szkole. Bardzo dużym zainteresowaniem cieszyły się przygotowane przez nauczycieli i uczniów wystawy zdjęć i kronik szkolnych. Uczestnicy uroczystości mogli nabyć monografię wydaną z okazji 60-lecia istnienia szkoły.

Uroczystość uświetnili swoją obecnością byli dyrektorzy szkoły, nauczyciele, pracownicy administracyjno-gospodarczy, absolwenci, rodzice, fundatorzy sztandaru oraz ksiądz proboszcz Telesfor Ordakowski, ksiądz Rafał Kasprzak, wójt gminy Krzysztof Iwanków, sekretarz gminy Grzegorz Gaweł, przewodniczący Rady Gminy Jordanów Śl. Zenon Feszczuk, starszy wizytator Dolnośląskiego Kuratorium Oświaty Krystyna Juzwenko-Jager, starosta powiatu wrocławskiego Andrzej Wąsik, przewodniczący Rady Rodziców Piotr Ligas. Wszyscy nie szczędzili ciepłych słów, gratulacji, życzeń i podziękowań kierowanych do ludzi którzy, tworzyli i nadal tworzą historię naszej szkoły- dyrektorów, nauczycieli i pracowników. Była to wspaniała uroczystość, pełna wzruszeń, wspomnień i spotkań po latach.