Zdrowie

Jesteś tu: » Strona główna » Zdrowie

Dzięki współpracy Pani Elżbiety Pierzchalskiej, reprezentującej firmę Colgate-Palmolive, pielęgniarki szkolnej Pani Ireny Kawałko oraz wychowawczyni klasy Ia Pani Lilii Iwanków 9 stycznia w naszej szkole odbyło się potkanie z Dr Ząbkiem.

Spotkanie z Doktorem Ząbkiem
czytaj więcej

W ramach współpracy z rodzicami wychowawczynie klas trzecich K. Kozłowska i  J. Partyka zaprosiły w ubiegłym roku szkolnym p. Małgorzatę Gwóźdź - technologa żywienia do realizacji programu Szkoła Promująca Zdrowie.

Zajęcia z dietetykiem
czytaj więcej

8 listopada włączyliśmy się do ogólnopolskiej akcji "Śniadanie daje moc". Propagując zdrowy styl życia uczniowie wraz z wychowawcami i rodzicami przygotowali w klasach wyśmienite potrawy.

Ogólnopolska akcja
czytaj więcej

W ubiegłym tygodniu włączyliśmy się po raz pierwszy do akcji "Światowy Dzień Mycia Rąk".  Został on ustanowiony w 2008r. przez ONZ, aby podkreślić ogromne znaczenie mycia rąk wodą i mydłem. Tegoroczne hasło brzmi „Moc jest w Twoich rękach”. Zadaniem nauczycieli było uświadomienie dzieciom poprzez zabawę jak wielkie znaczenie  dla ograniczenia zachorowań ma dokładne mycie rąk. Uczniowie wzięli udział w klasowych debatach i wykonali plakaty. Mamy nadzieję, że systematyczne mycie rąk stanie się naszym codziennym nawykiem.


Światowy Dzień Mycia Rąk
czytaj więcej

"Kącik smakosza" realizowany jest w klasie II od początku roku szkolnego. Raz w miesiącu dzieci mają możliwość spróbowania różnych owoców, warzyw  i potraw. Kącik przygotowywany jest przez rodziców, którzy już na pierwszym zebraniu przedstawili  ofertę na każdy miesiąc (np. w październiku były to owoce krajowe, w listopadzie warzywne zupy krem, w grudniu owoce suszone itp.) 

Kącik smakosza
czytaj więcej